Nova’da geleneksel yaprak sarma yarışması 

Nova’da geleneksel yaprak sarma yarışması 

Nova Okulları  Bahar Şenliği’nde Geleneksel Yaprak Sarma Yarışması düzenlendi. Kız öğrencilerin yanı sıra erkek öğrencilerin de ilgi gösterdiği yarışmaya 80’nin üzerinde öğrenci katıldı.
Asma yaprağının beslenmedeki yerine vurgu yapan Nova Okulları Kurucusu Canan Topsakal “Asma yaprağı kalsiyum açısından çok zengin bir besindir. Dolma geleneksel yemeğimizdir. Öğrencilerimize fastfood yerine dolmayı öneriyoruz. Dolma demek bir evin mutfağındaki sıcaklık, anne eli, sevgisi demektir. Hiçbir fastfood bunun yerini dolduramaz” dedi.


Dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüllerin verildiği yarışmada bir kazan dolusu dolmanın hızla bitmesi Türk halkının yaprak sarmasına olan sevgisinin delili olarak değerlendirildi.  Yiyecek kermesinin düzenlendiği şenlikte Nova Okulları Drone Kulübü’nün yaptığı drone uçuruldu ve kamera ile şenliğin görüntüleri kayda alındı. Şenlik kapsamında  voleybol ve basketbol turnuvaları gerçekleşti. Öğrenciler okul bahçesinde sahne alan Nova Orkestrası’nın konserinde ise hem şarkılara eşlik ettiler hem de eğlendiler.