Nova’da  eğitim Whatsaap ve youtube üzerinden sürüyor

Nova’da eğitim Whatsaap ve youtube üzerinden sürüyor

Nova Okulları Kurucusu Canan Topsakal, okulların Koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitime geçmesinden sonra öğrencilerin derslerinin aksamaması için aldıkları tedbirleri paylaştı.  Öğrencilerin dersleri tekrar tekrar izlemesi açısından online eğitim yerine youtube üzerinden yayını daha uygun bulduklarını belirten Topsakal  “Öğrencilerimiz stres yapmasınlar. Bu dönemi en iyi değerlendirmek için kurumsal olarak Nova Okulları öğretmenleri üzerine düşen görevi getirmiştir. Öğrencilerimiz Youtube üzerinden yaptığımız yayınları birkaç kez izeyip, anlamadığı konuları pekiştirebilirler. Öğrencilerin ders tekrarı ve test ödevleri olarak kurulan sistemle ailelerin verdiği destek ile öğrencilerin derslerinin aksamaması sağlanmıştır. 11’inci sınıflara 6; 12’inci sınıfların 12 test sınavı ve ayrıca ödev verilmiştir. 9’uncu ve 10’un sınıflara da ödevler ile youtube üzerinden matematik ders takviyesi verilmiştir”  diye konuştu.

Öğrencilerin yapamadıkları ödevleri öğretmenlere whatsaap üzerinden ilettiklerini ve öğretmenlerin de çözümlerini öğrencilere ulaştırdıklarını anlatan Topsakal sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yapılan video çekimlerinde 11. ve 12. Sınıflarda her bir test sınavının soru çözümleri öğretmenlerimiz tarafından anlatılmıştır. Bu videolar Nova Okulları’nın Youtube hesabından yayımlanmıştır.

Ayrıca 9’uncu ve 10’uncu sınıflara 240 matematik sorusu ile okul kitaplarından ödevler de verilmiştir. Öğretmenlerimizin matematik sorularının anlatımlı çözüm videoları da kademeli olarak Youtube’de yayımlanmaktadır. Nova Okulları olarak özveriyle gerçekleştirdiğimiz dijital eğitim konusunda hem de velilerimizi hem de öğrencilerimizi bilgilendiriyoruz” diye konuştu.

Öğrencilere “Evde kalın, bu süreci ders çalışarak ve kitap okuyarak değerlendirin” çağrısı yapan Canan Topsakal, “23 Mart pazartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Eğitim Bilişim Ağı’nda (EBA) dersler başlayacak. Öğrencilerimizin bu derslere de katılımını istiyoruz” şeklinde konuştu. Topsakal sözlerini “Ders video paylaşımlarımızı Youtube’den herkese açık şekilde gerçekleştirdik. Hangi okulda olursa olsun, tüm öğrenciler yararlanabilir” diyerek noktaladı.
NOVA OKULLARI ÖĞRETMENLERİ TARAFINDAN ÖĞRENCİLERİN DERSLERİNİN AKSAMAMASI İÇİN HAZIRLANAN VİDEOLARI  ‘NOVA OKULLARI YOUTUBE HESABINDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ.”

https://www.youtube.com/channel/UCc35KDjEeJp9Cdf1ESM0YYg/videos