Nova’da anlamlı kampanya; ‘3 kitaba 1 öğün yemek’

Nova’da anlamlı kampanya; ‘3 kitaba 1 öğün yemek’

Nova Okulları oldukça anlamlı ve sıra dışı bir Kitap Kampanyası’na imza attı. Ağrı ile Şırnak’ın İdil ilçesindeki Anadolu Lisesi  kütüphanelerine kitap desteği için düzenlenen kampanyada okul kafeterya ve yemekhanesinde kitapla yiyecek, içecek satışı gerçekleşti.

Şırnak’ın İdil ilçesinde görev yapan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yaşar Yıldız ile Ağrı Merkez’de görev yapan Fizik Öğretmeni Göksel Kasar’dan okul kütüphanesine kitap destek çağrısı alan Nova Okulları yönetimi harekete geçerek bir kampanya oluşturdu. Kampanya kapsamında öğretmen ve öğrenciler kantin ve yemekhanede para yerine kitapla ödeme yaptı. Yoğun ilgi ve katılımın olduğu kampanyada 1 gün boyunca 3 kitapla 1 öğün yemek, 2 kitapla 1 kek satın alındı.
Nova Okulları Kurucusu Canan Topsakal, “Öğretmenlerimizin destek çağrısı üzerine biz de Nova Okulları yönetimi, öğretmenleri ve öğrencileri olarak taşın altına elimizi koyduk. İdil ve Ağrı’daki öğrenciler de bizim çocuklarımız. Hem onlara destek olmak için hem de öğrencilerimizin farkındalık oluşturması ve toplumsal sorumluluk üstlenmeleri adına bir farklı bir kampanya düzenledik. Kampanyamızın hedefe ulaştığını görmekten mutluyuz” dedi. Nova Okulları yönetimi de kampanyayı çok sayıda kitap bağışlayarak destekledi. Toplanan tüm kitaplar Ağrı ve İdil’deki okullara gönderildi.