Nova Spor Kulübü

Nova Spor Kulübü

Nova Fen ve Anadolu Lisesi spora büyük önem vererek altyapıdan oyuncu yetiştirirken aynı zamanda lisedeki voleybol takımı  öğrencilerine de burs veriyor. 

Okul Kurucusu Canan Topsakal  “Klasik bir cümle olacak ama sağlıklı düşünce sağlıklı bedenden üretilir. Bu nedenle sokaklarda kaybolan bedensel aktivite boşluğu okullarda doldurulmak zorundadır. Sporla uğraşan öğrenciler, plan program yapma, zamanlarını doğru değerlendirme ve gereksiz alışkanlıklardan uzak durma gibi nitelikler kazanırlar” dedi.

NOVA BAYAN VOLEYBOL TAKIMININ BÜYÜK BAŞARISI

Canan Topsakal sözlerini şöyle sürdürdü:

“Atatürk yeni nesli yetiştirirken spora verdiği önemi ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ diyerek vurgulamış ve  bize bir yön işaret etmiştir. Ülkemizde erkek egemen toplumun ağırlaştrılmış etkisi okulumuzda kadın voleybolunu öne çıkartmamıza neden oldu. Bayan Voleybol Takımlarımızdaki öğrenciler lise çağına geldiklerinde spora verdikleri önem sayesinde okulumuzdan burs kazanma olanağına sahip oluyorlar. Halen Nova Spor Külübü bünyesinde 9 yaş ile 17 yaş arasında 100’e yakın sporcunun olduğu 7 ayrı kategoride takım vardır. Nova Spor Kulübü Bayan Voleybol takımları Marmara bölge birinciliği, Bursa birinciliği ve 2. Ligde 8’inci olarak önemli başarılara imza atmıştır. Ayrıca erkek basketbol takımımız da vardır. Okulumuzdaki spor faaliyetleri  antrenör Nizamettin Çakır koordinatörlüğünde yürütülmektedir.”