Nova Okulları’nda tüm dünyada geçerli çift diploma fırsatı

Nova Okulları’nda tüm dünyada geçerli çift diploma fırsatı

Nova Okulları Kurucusu Canan Topsakal ile ISEWorld Programlar Müdürü Gülten Sevimli arasında Akademik Ortaklık Protokolü imzalandı.  Yapılan protokol ile Nova Okulları öğrencileri Kanada Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı Çift Diploma ile mezun olurken, öğrenci değişim programlarına da katılabilecek.

Nova Okullarında başta ABD ve Kanada Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan AB ülkeleri ve Çin dahil olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde geçerli olan uluslararası lise diploması için gerekli eğitim süreci başlatıldı. Nova Okulları’nda ISEWorld ile ilgili bilgilendirme toplantısına Programlar Müdürü Gülten Sevimli ile çok sayıda veli katıldı

YABANCI DİL SEVİYE SINAVINDA BÜYÜK BAŞARI

ISEWorld Programlara Müdürü Gülten Sevimli “Programların Nova Okulları öğrencilerine gelecek hayatlarında anahtar olmasını diliyoruz” dedi. ISEWorld ile yapılan protokol ve çift diploma süreci hakkında bilgi veren Canan Topsakal “Çift diploma sahibi olmak isteyen öğrencilerimiz ISEWorld’ün dil sınavına girerek seviye tespiti gerçekleşti. Programa katılan öğrenciler yüzde 98 oranında başarı gösterdi. Zoom üzerinden gerçekleşecek eğitimler sonucunda öğrenciler Nova Okullarından mezun olurken eş zamanlı olarak Kanada Eğitim Bakanlığı tarafından verilecek olan diplomanın da sahibi olacaklar” dedi.

ÇİFT DİPLOMANIN AVANTAJLARI

Çift diplomanın avantajları hakkındaki soruyu yanıtlayan Canan Topsakal “Bağımsız bir uluslararası kurul tarafından öğrencilerimizin dil seviyelerinin ölçülmesini önemsiyoruz. Kanada Eğitim Bakanlığı’nın programlarına Zoom üzerinden İngilizce olarak katılacak öğrencilerimiz farklı bir ülkenin vereceği eğitime adapte olurken, İngilizcelerini ciddi anlamda geliştirecekler. Ayrıca kendilerini ifade etme yetenekleri de gelişecek. Yabancı bir kültürle etkileşerek kişisel gelişimleri desteklenecek. Öğrencilerimizin yurt dışı eğitimlerden aldıkları puanlar aynı zamanda okulumuzdaki eğitimimizin de daha iyi gözlemlenmesini sağlayacak” diye konuştu. Topsakal şu bilgileri paylaştı:

“Ayrıca bu her yerde geçerli olan diploma yurt dışında üniversite eğitimi isteyen öğrenciye özellikle de Kanada’da yüzde 70’e kadar burslu okuma olanağı sağlayacak. Uluslararası geçerliliği olan diploma, özellikle sanat, spor alanlarında çok yetenekli öğrencilerimizin de ABD’de burs imkanlarına yararlanması açısından da önemli olacak. Bu çift diploma dünyanın her tarafındaki ülkelerinde İngilizce eğitim veren üniversitelerde pek çok kolaylık sağlayacak. 12. Sınıf öğrencileri ise öğrencileri ise 12+1 dediğimiz üniversitenin hazırlık yılını yurtdışında okuyabilirler. Sonrasında Türkiye’ye dönmek isterlerse hazırlık sınıfını atlayıp 1. sınıftan eğitimlerine devam edebilir ya da yurtdışında üniversite okuyabilirler.”