Nova Okulları’nda mezuniyet coşkusu

Nova Okulları’nda mezuniyet coşkusu

Nova Fen ve Anadolu Lisesi Balat Kampüsü’nde düzenlenen mezuniyet töreninde öğrencilere diplomaları törenle takdim edildi.

Nova Okulları Balat Kampüsü bahçesinde düzenlenen klasik müzik dinletisi eşliğinde kokteyl ile başlayan mezuniyet töreninde öğrenciler, kortej halinde etkinlik alanına giriş yaptı. Öğrencilere veli ve öğretmenlerin coşkulu alkışları eşlik etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra başlayan törende öğretmenler Atatürk’ün gençliğe hitabesini, öğrenciler ise Gençliğin Atatürk’e yanıtını seslendirdi. Mezunlarla 12. sınıfa geçen öğrenciler Türk Bayrağı ve Nova Okulları Flaması devir teslimi de törenle gerçekleştirildi. Nova Okulları Kurucusu Canan Topsakal yaptığı konuşmada Z kuşağına atıfta bulundu. “Z kuşağı sizi seviyorum” diyen Canan Topsakal “Yeni kuşak değişik! Bu kuşak için sorumsuz deniliyor. İleride sorumluluk alacaklar, zamanla pişecekler. Ben öğretmen olarak onlara saygı duydum. Onlar da halka saygı duysunlar.  Bu kuşakta güzel bir şey var. Otorite tanımıyorlar. Sadece kendi müziklerini, anlamaya yettiği için kendi seslerini dinliyorlar” dedi.  Öğrencilere seslenen Canan Topsakal “Ey bu vatanın evlatları. Biz size dürüst, namuslu, samimi, onurlu olmayı öğrettik. Onların yanında x, y, z’yi de öğrettik. Siz bunları alın götürün, bu ülkenin evlatlarına anlatın” diye konuştu.

Öğrencilerin çok zorlu bir buçuk yıl geçirdiklerine değinen Canan Topsakal sözlerini şöyle sürdürdü:

“Okul olarak Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmayı çok önemsiyoruz. Hepimiz bu gençliğe Atatürk’ün ne kadar büyük lider olduğunu öğrettik. Biz onlara temiz toprak, temiz hava bırakamadık, ama onlara temiz bir ruh verelim dedik.”
Törende dereceye giren öğrencilere plaketleri takdim edildi. Ardından Nova Fen Lisesi Birincisi İldem Kahraman ile Nova Anadolu Lisesi Birincisi Muhammed Emin Aydınlı okul kütüğüne birincilik levhalarını çaktılar. Tören mezunlara öğretmenler tarafından diploma takdimi ve keplerin havaya atılmasıyla sona erdi.