Nova Okulları’nda Korona eğitimi verildi

Nova Okulları’nda Korona eğitimi verildi

Kovid-19 salgını nedeniyle tedbirleri en üst seviyeye çıkartarak yeni döneme hazırlanan Nova Okulları’nda “Okulum Temiz Belgesi”ni almak üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan kılavuz kapsamında hizmet içi eğitimler tamamlandı.

 

Nova Okulları’nda okul hizmetlilerine ve öğretmenlere İş Güvenliği ve Sağlığı Uzmanı Ömer Topsakal ve çeşitli uzmanlar tarafından verilen eğitimlerde Kovid-19 hastalığı ve salgın koşullarında yapılması gerekenler anlatıldı.

Toplantının açılışında söz alan Nova Okulları Kurucusu Canan Topsakal, yüz yüze eğitimin önemine vurgu yaparak “Kovid- 19 salgını henüz bitmedi. Sürdürülebilir yüz yüze eğitim için okulumuzda öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve tüm çalışanlarımızın sağlık güvenliğinin en üst düzeyde gerçekleşmesini sağlamak adına her türlü tedbiri aldık. ‘Okulum Temiz’ belgesini almak için çalışmaları tamamladık. Okulumuzun tüm bileşenlerinin Kovid-19 koşullarında eğitimin en güvenli şekilde gerçekleşmesi için üstlerine düşeni yapacağına inancımız tamdır” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı kılavuzun maddelerini tek tek anlatan İş Güvenliği ve Sağlığı Uzmanı Ömer Topsakal Nova Okulları olarak “Okulumuz Temiz” belgesini almak üzere harekete geçildiğini ve bir kurul oluşturulduğunu söyledi.

“Herkes şunu iyi bilsin ki, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diyen Ömer Topsakal öğretmenlere seslenerek “Önce kendinizi sonra çevrenizi koruyacaksınız. Öğrencilerimizi ve çevremizi sadece derslerle değil salgın konusunda da eğitmemiz gerekiyor” dedi.

Ömer Topsakal, kalem, silgi gibi malzemelerin mutlaka kişiselleştirilmesi gerektiğini, ortak kullanılan cihazların ise herkese dağıtılan anti bakteriyel mendillerle silindikten sonra kullanılması gerektiğini söyledi.  Sınıfların her gün ders sonrası dezenfekte edileceğini ve temizleneceğini ifade eden Ömer Topsakal, ‘Okulum Temiz” belgesinin yaşayan bir belge olacağına vurgu yaptı.