Nova Okulları yeni döneme hazır

Nova Okulları yeni döneme hazır

Nova Fen ve Anadolu Lisesi, en üst düzeydeki Koronavirüs tedbirleriyle 2020-2021 eğitim öğretim dönemine hazırlandı.

Koronavirüs salgını nedeniyle 2020-2021 eğitim öğretim dönemi için tüm tedbirleri aldıklarını anlatan Canan Topsakal sınıflardaki öğrenci sayısını 12’ye düşürdüklerini belirtti. “Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin sağlık güvenliğini her şeyden çok önemsiyoruz ve okul olarak her türlü özveriyi gösteriyoruz” diyen Canan Topsakal sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sınıf mevcutlarını düşürdük, sınıf sayılarını artırdık. Bütün öğrenciler arasında ders ve teneffüslerde 1,5 metre sosyal mesafeyi gözeten düzenlemeyi yaptık.  Okulumuza girişte ısıölçerle öğrencilerin ateşini ölçecek sistemleri kurduk. 2020-2021 döneminde alacağımız öğrenci sayımızı sınırlı tutarak bütün öğrencilerimizle ailelerini, öğretmenlerimizi, çalışanlarımızı koruyacak maksimum tedbirleri aldık. Bunu yaparken de eğitim kalitesinden ve akademik hedeflerden asla taviz vermedik. Özel yazılımlarla özellikle akademik eğitimi öğrenci bazında güçlendirdik. 3 aylık yüz yüze eğitim eksiğini 15 Ağustos’ta eğitime başlayacak şekilde sistemimizi kurduk.” Canan Topsakal “Nova Okulları’na yeni kayıt yaptıracak olanlarla mevcut öğrencilerimizin ve velilerimizin içi rahat olsun. Önümüzdeki eğitim öğretim dönemine yönelik her türlü tedbiri aldık” mesajını verdi.

DERSLERİ TÜM ÖĞRENCİLERİN KULLANIMINA AÇTIK

Koronavirüs salgını nedeniyle okulların kapatıldığı günden bugüne süreci değerlendiren Nova Okulları Kurucusu Canan Topsakal  “Dünyanın yanı sıra ülkemizde de insanların evde kaldığı dönemde Nova Okulları öğrencileri interaktif eğitimden yararlandı.  Bu süreçte öğretmenle öğrenciyi buluşturan yüz yüze eğitim yerini sanal eğitime bıraktı. Koronavirüs salgını bizi çok hızlı bir şekilde dijital çağa evirdi. Biz de buna en hızlı ve en iyi şekilde uyum sağlayarak tüm eğitimlerimizi dijital üzerinden bire bir verdik” dedi.  Eğitimde bundan sonraki süreçte dijital görüşmeler yüz yüze eğitim kadar etkin olacağına vurgu yapan Topsakal “Biz Nova Okulları olarak dijital üzerinden tüm eğitimleri tamamladık. Hatta bu dönemde Nova Okulları’nın yanı sıra tüm öğrencilerin yararlanabilmesi için ders anlatımlarını Youtube üzerinden Tüm Türkiye’deki öğrencilerin kullanımına açtık” şeklinde konuştu. Canan Topsakal Nova Okulları olarak eğitime ara verilen döneme ait yemek ve servis ücretlerini iade ettiklerine de dikkat çekti.  Öğrencilerin bilgisel donanımının yanı sıra duygusal donanımına yönelik sorunlar için de psikologlar aracılığıyla bire bir dijital görüşmeler yapıldığına dikkat çeken Canan Topsakal, Koronavirüs salgın travmasını ve sınav stresini atlatmalarına destek olduklarını söyledi.